Medialle

Lausunnot medialle

Seurakuntia koskevia lausuntoja ja kommentteja antavat seurakuntien kirkkoherrat.

Joutseno: Tero Kalpio, puh. 040 3126 700, tero.kalpio@evl.fi

Lappee: Mika Lehtola, puh. 040 3126 601, mika.lehtola@evl.fi

Lappeenranta: Hannu Haikonen, puh. 040 3126 300, hannu.haikonen@evl.fi

Lauritsala: Pentti Berg, puh. 040 3126 400, pentti.berg@evl.fi

Sammonlahti: Juha Eklund, puh. 040 3126 500 juha.eklund@evl.fi

Seurakuntayhtymän nimissä lausuntoja antavat yhteisen kirkkoneuvoston puheenjohtaja, kirkkoherra Juha Eklund, puh. 040 3126 500, juha.eklund@evl.fi sekä talousjohtaja Kari Virtanen, puh. 040 3126 200, kari.virtanen@evl.fi.

Henkilöstöä koskeviin kyselyihin vastaa henkilöstöpäällikkö Jussi Korpinen, puh. 040 3126 201, jussi.korpinen@evl.fi.

Seurakuntayhtymän kiinteistöjä koskevissa asioissa voit ottaa yhteyttä kiinteistöpäällikkö Teijo Kankkuseen, puh. 040 3126 220, teijo.kankkunen@evl.fi sekä hautausmaita ja niiden hoitoa koskevissa tiedusteluissa ylipuutarhuri Jukka Nikuseen, puh. 040 3126 250, jukka.nikunen@evl.fi. 

Esitteet, ilmoitukset ja lehdet 

Kuvat 

Logot ja graafinen ohjeistus 

Lappeenrannan seurakuntayhtymän viestintä

Tiedottaja Marjatta Kupias

puh. 040 3126 818, marjatta.kupias@evl.fi

Tiedotussihteeri Atso Suopanki

puh. 040 3126 821, atso.suopanki@evl.fi

Ota yhteyttä, palvelemme mielellämme!