Kouluikäisten leirit kesä 2019

Ilmoittautumislomakkeeseen pääsee klikkaamalla leirin nimeä. Ilm.alk. 23.4.2019

 

3.-5.6. "Loma vauhtiin" 2006-11 synt. poikaleiri Tuosassa.

Leirin hinta 35€. Käynnistä loma vauhdikkaalla toiminnalla. Luvassa paljon tekemistä. Lisätietoja: Jukka Hirvi, p. 0403126343, jukka.hirvi@evl.fi  tai Markus Rantanen p 040 3126441 , markus.rantanen@evl.fi

15.-17.6. "Hakuna matata" 2006-10 synt. tyttöleiri Kesärannassa.

Leirin hinta 35€. Kesän leiripuuhia ja samalla matkataan ympäri maailmaa. Lisätietoja: Maarit Berg p 040 3126330, maarit.berg@evl.fi  tai Heidi Jantunen p 040 3126630 heidi.jantunen@evl.fi

18.-20.6. "#Rauhaa" 2009-11 synt. lastenleiri Kesärannassa. 

Iloista menoa Kesärannassa, leikkien, pelaten, uiden, saunoen, syöden ja välillä myös rauhan teemaan hiljentyen. Leirin hinta 35€. Lisätietoja leirin ohjaajilta

Kirsi Lampi: 0403126442 kirsi.lampi@evl.fi ja

Satu Terävä: 0403126741 satu.terava@evl.fi

 

Päiväleirit Piiluvassa. Leirit on tarkoitettu 2009 -2012 syntyneille lapsille. Leireillä puuhaillaan monenlaista ja ruokaillaan kahdesti. Kumpikin leiri päättyy iltanuotioon, jonne koko perhe on tervetullut. Leirien rakenne on samanlainen, mutta ohjelma eri. Leiripäivien kesto on klo 9 -n 19. Voit ilmoittautua toiseen tai molempiin. Leiripäivien hinnat ovat 15 € / päivä

* "Piiluvan Loiste" lasten päiväleiri 19.6. Piiluvassa.

 Lisätietoja  Jukka Hirvi, p. 0403126343, jukka.hirvi@evl.fi Päivi Suutari, p. 0403126342, paivi.suutari@evl.fi

* "Piiluvan Hehku" lasten päiväleiri 20.6. Piiluvassa

Lisätietoja Jukka Hirvi, p. 0403126343, jukka.hirvi@evl.fi  tai Anja Kytölä, p. 0403126542, anja.kytola@evl.fi .

24.-26.7. "Ilona" 2009-11 synt. tyttöleiri Tuosassa.

Leirin hinta 35€. Iloisia kesäpuuhia, leikkiä, uintia, askartelua ja hiljentymistä. Lisätietoja Anna-Maija Hämäläinen p. 040 3126640, anna-maija.hamalainen@evl.fi tai Anni Wahlroos p. 040 3126541, anni.wahlroos@evl.fi .

 

30.7.-1.8. "Iloa yhdessä" - Isovanhempi - lapsi leiri Tuosassa. Perhekunnat (lapset ja isovanhemmat) ilmoitetaan samalla ilmoittautumislomakkeella. Vain sähköinen ilmoittautuminen. Leiri maksetaan etukäteen yhdellä laskulla. Aikuinen 65 €, lapsi 45 €. Ilmoittautumisessa paina sivun lopussa Jatka-painiketta, ja toisen, koontisivun lopussa Ilmoittaudu-painiketta. Leiri-ilmoittautumisissa etusija on perhekunnilla, joista joku jäsenistä asuu Sammonlahden alueella. Tämän vuoksi kaikille ilmoitetaan leirille mahtumisesta viim. juhannukseen mennessä. Lisätietoja: diakoni Soili Hämäläinen-Mujo, soili.hamalainen-mujo@evl.fi tai 040 3126520 tai nuorisotyönohjaaja Anni Wahlroos, anni.wahlroos@evl.fi tai 0403126541

5.-7.8. "Luontoleiri" 2006-11 syntyneille Tuosassa. Leirin hinta 35€. Leirillä luonto ja erähenkistä toimintaa. Mahdollisuus yöpyä teltassa. Lisätietoja: Martti Lähteenmäki, p. 0403126641, martti.lahteenmaki@evl.fi  tai Markus Rantanen p 040 3126441 , markus.rantanen@evl.fi